GLAS OCH KERAMIK / Mat- och kaffeserviser / Tallrikar 10335834
*
nr 1033 5834
Tallrikar
12 + 12, Tibet, Gefle, 2 st. med nagg
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 april 2016
kl 18:28:11
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/4 18:13:36
1
150 kr
25/4 16:09:50
2
150 kr
25/4 16:09:50
1
150 kr (Budbetjänt)
25/4 18:09:08
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle nagg svensk keramik svenska keramiker tallrikar tibet
-
3198 Kaffeservis
Rosenthal, Maria Björnbär, ca 30 del
Auktionen avslutas
nästa vecka
10 juni kl 18:04
-
3151 Teservis
16 delar, Gertrud Lönegren (1905-1970), Sverige. "..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
10 juni kl 18:56
*
Tallrikar
Läs om budbetjänten
nr 1033 5834
Tallrikar
12 + 12, Tibet, Gefle, 2 st. med nagg
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 25 april 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/4 18:13:36 | 1 | 150 kr |
25/4 16:09:50 | 2 | 150 kr |
25/4 16:09:50 | 1 | 150 kr (Budbetjänt) |
25/4 18:09:08 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle nagg svensk keramik svenska keramiker tallrikar tibet
-
3198 Kaffeservis
Rosenthal, Maria Björnbär, ca 30 del
Auktionen avslutas
nästa vecka
10 juni kl 18:04 -
3151 Teservis
16 delar, Gertrud Lönegren (1905-1970), Sverige. "..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
10 juni kl 18:56